Hírek

Tizenhárom díjat gyűjtöttek össze a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában. A magyar jogászhallgatók legnagyobb tudományos seregszemléjén a debreceni joghallgatók 30 pályamunkával vettek részt.

A Debreceni Egyetemen elsőként a Gazdaságtudományi Kar turizmus-vendéglátás szakos hallgatói vettek részt a Pannónia Ösztöndíjprogram rövid távú csoportos tanulmányútján a nemzetközi turisztikai kapcsolatok tantárgy keretében. A három napos úton a hallgatók ellátogattak a bécsi városházára, az Európai Parlament bécsi oktató- és élményközpontjába, valamint a Zene Háza interaktív múzeumba is.

A Debreceni Egyetem több mint nyolcvan hallgatója mutatta be orvos- és egészségtudományi területen végzett kutatását szombaton a Sántha Kálmán Szakkollégium rendezvényén. A huszonegyedik alkalommal megszervezett Tudományos Kerekasztalon a magyar és külföldi diákok kilenc szekcióban ismertették eredményeiket.

A kultúra, a design, a divat, a reklám, a velük szorosan összekapcsoló fogyasztás, valamint a kortárs trendek és kihívások álltak a középpontjában annak a konferenciának, amely március 27-28-án több helyszínen várta az érdeklődőket. A tanácskozást egy régi hagyományt felélesztve rendezte meg a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Művészeti Központja.

Folyamatosan nő a kereslet a Debreceni Egyetemen végzett műszaki menedzserek iránt, egyre nagyobb számban van szükség olyan szakemberekre, akik a műszaki és a folyamatmenedzsment szemléletet ötvözve képesek hatékony döntéseket hozni. A vállalati elvárások és az oktatás további összehangolásáról, valamint az ipari folyamatok menedzsmentjéről és jövőjéről is szó volt a Műszaki Kar Kihívások és tanulságok a menedzsment területén – Globális üzleti folyamatok menedzsmentje című nemzetközi konferenciáján.

Az Innovációs Ökoszisztéma Központ ImpactLab-Makerspace laborjában hétről hétre találkoznak az egyetemisták ebben a félévben is a 3D technológiákkal: a meghirdetett négy tantárgy mellett specifikus workshopsorozatokon is elindulhatnak a fiatalok a prototipizálás útján.

Jubileumi, tizedik alkalommal szervezte meg idén a fordító-tolmács mesterképzésben, valamint az Idegennyelvi Központ szakfordító képzésében résztvevők számára szakmai tanácskozását a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK). A rendezvény kötetlen keretek között teremtett alkalmat arra, hogy a hallgatók megismerkedjenek a szakma műhelytitkaival és bővítsék gyakorlati ismereteiket.

Miként kellene átalakítani napjaink élelmiszerelőállítási rendszerét ahhoz, hogy az hosszú távon is fenntartható maradjon, kik lettek a Bölcsészettudományi Kar kvízbajnokai és melyik városi közpark a legszebb – egyebek mellett ezekről lehet olvasni a Debreceni Egyetem lapjának új kiadásában. Az Egyetemi Élet a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa centenáriumi évének tavaszi sorsolásáról is beszámol.

Szakmai napon nyújtott segítséget a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar hallgatói számára, akik folytatni szeretnék tanulmányaikat. A diákok a mesterképzésről, a duális képzési forma tapasztalatairól, illetve a szakmai gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak.

Hazánkban a felsőoktatási hallgatók kevesebb mint egy százaléka vesz részt duális képzésben, annak ellenére, hogy a hallgatók nyolcvan százaléka a képzést követően partnervállalatnál kap munkát – jelentette ki Lencsés Gergő, a Duális Képzési Tanács elnöke a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar, a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a MAG Praktikum Gyakorlatvezető Központ által szervezett idei Gyakornoki és Duális Fórumon. A rendezvényen csaknem harminc partnervállalat tájékoztatta a hallgatókat a szakmai gyakorlati lehetőségekről.