Köszöntés

Üdvözöljük az Egészségtudományok Doktori Iskola honlapján!

Doktori Iskolánk a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán a Népegészségügyi Iskola gondozásában működő „megelőző orvostan és népegészségtan” önálló doktori programból jött létre 2001-ben. A doktori iskola oktatógárdájához a Debreceni Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Nyugat-Magyarországi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Kaposvári Egyetem nemzetközi szinten is elismert, tudományos minősítéssel rendelkező oktatói/kutatói/ szakemberei (köztük az epidemiológia, a környezet-egészségtan, a genomika, az egészségfejlesztés, az egészségügyi közgazdaságtan, a demográfia, az egészségpolitika, a sugáregészségtan, a foglalkozásegészségtan művelői) csatlakoztak.

Az Egészségtudományok Doktori Iskola alapvető feladatának tekinti olyan tudományos fokozattal rendelkező szakemberek képzését, akik a magyar népegészségügyi kutatás és/vagy a felsőfokú szakirányú képzés számára nemzetközi színtű humán erőforrást jelentenek, alkalmasak olyan alap és alkalmazott kutatások végzésére és irányítására, melyek eredményei a népbetegségek etiológiájának tisztázását, új prevenciós célpontok azonosítását teszik lehetővé, ill. közvetlen vagy közvetett módon a magyar lakosság korai halálozásának mérséklését, a népbetegségek okozta betegségterhek csökkentését eredményezik.

A doktori iskola megalakulásának évéhez (2002) viszonyítva 2023-ra 17-ről 82-re nőtt az akkreditált oktatók száma, közülük 12-en rendelkeznek az MTA doktora fokozattal. A doktori iskola MAB értékelés alapján megfelelt törzstagjainak száma 13 (2 professor emeritus, 7 egyetemi tanár, 4 egyetemi docens). A doktori iskolában fokozatot szerzett hallgatók közül többen ma már az EGDI témavezetői/oktatói. Ez a humán erőforrás az Egészségtudományok Doktori Iskola magas színvonalú, folyamatos, fenntartható és koherens működésének biztosítéka.

 

Legutóbbi frissítés: 2023. 10. 28. 17:01