Mikrobiom, a legapróbb részlet
Hogyan segítheti a bélsármikrobiom-analízis az antibiotikum-rezisztencia elleni fellépést, az egészségesebb élelmiszer-előállítást? A Debreceni Egyetem szakemberei a bélflóra mikrobiológiai vizsgálatának új módszerét dolgozták ki. A tanulmány a neves Scientific Reports folyóiratban jelent meg.
Partnervállalat a naprakész tudásért
Az üzleti alkalmazások világáról, a vírusirtók működéséről, az adatvédelmi törvényekről és a fejlesztői karrierutakról is szó lesz az őszi Informatikai Szakmai Napokon. A kétnapos rendezvény megnyitóján a DE Informatikai Kara együttműködési megállapodást kötött a COSMO CONSULT informatikai céggel.
Szerteágazó kutatások Böszörményben
A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó Tudománynapi Konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán, ahol a karon folyó aktuális kutatások eredményeit mutatták be az intézmény munkatársai.
Sportmérnök képzést indít a MK
Magyarországon egyedülálló, nappali tagozatos sportmérnök (Sports Engineering) mesterképzési szakot indít a következő tanév szeptemberétől a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság és az Oktatási Hivatal engedélyét a napokban kapta meg az intézmény.
A jövő mérnökei versenyeznek
Tizenegy intézmény mintegy ötven hallgatója méri össze tudását az XXVI. Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenyen. A három napos megmérettetésnek idén a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara ad otthont.
Űrhajósok jártak az egyetemen
A Debreceni Egyetemen rendezték meg a Nemzetközi Űrhajós Kongresszus nyílt napját. A résztvevő külföldi asztronauták a természettudomány területén tanuló egyetemi hallgatók, középiskolás diákok körében népszerűsítették az űrtudományt, és megismerték a DE űrkutatási programját.
Teltház az egyetemi állásbörzén
Csaknem 60 kiállító, kis- közepes és nagy cégek több száz állásajánlattal várták a munkát keresőket a Debreceni Egyetem Őszi Állásbörzéjén, mely az egyik legnagyobb ilyen típusú rendezvény az országban. Érdeklődőkből sem volt hiány, sokezren keresték fel a standokat.
A legjobbak között a testépítő hallgató
A magyar csapat tagjaként Junior Model Physique kategóriában második, Model Physique kategóriában pedig harmadik helyezett lett a XII. WBPF Testépítő Világbajnokságon Kovács Dorottya, a Debreceni Egyetem angol-testnevelő szakán tanuló harmadéves hallgató.
Jubileum az Orvosi Vegytani Intézetben
Alapításának 100. évfordulója alkalmából ünnepi ülést tartott hétfőn a Debreceni Egyetem ÁOK Orvosi Vegytani Intézete (OVI). A rendezvényen jelenlegi és egykori munkatársak, valamint az intézmény együttműködő partnerei idézték fel az elmúlt évtizedek legfontosabb történéseit.
Zsidó kultúra és a Debreceni Egyetem
A Debreceni Egyetem aktívan segíti a közelmúltban létrehozott Debreceni Zsidó Tudományos és Kulturális Kutatóintézet tevékenységét – hangsúlyozta Bartha Elek, a DE oktatási rektorhelyettese a szervezet partnerségi találkozóján.