Lila fényben a koraszülöttekért
A reményt és a kitartást szimbolizáló, lila színbe öltözött a Debreceni Egyetem, illetve a Klinikai Központ Főépülete és az Innovációs Központ november 17-én, a koraszülöttek világnapján. A kezdeményezés célja, hogy ráirányítsa a közvélemény figyelmét a koraszülötteket nevelő családokra.
Oltási akcióhét a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja megnégyszerezi az oltóhelyek számát a hétfőn kezdődő oltási akcióhétre. November 22. és 28. között a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátó Központban időpontfoglalással és anélkül is várják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát.
Szakmai gyakorlat Madridban
Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének székhelyén töltheti el szakmai gyakorlatának egy részét a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának néhány hallgatója. A két intézmény és a Magyar Turisztikai Ügynökség a múlt héten állapodott meg a mobilitási programról.
Virtuóz ütősök az egyetemen
Széleskörű oktatást ad a hallgatóknak a Debreceni Egyetem Zeneművészeti kar ütőhangszer tanszéke. A képzés minősége a nemzetközi versenyeredményekben is folyamatosan megmutatkozik, több hallgató is sikeresen szerepelt az elmúlt időszak megmérettetésein.
Ismét „egy sima – egy fordított”
Második alkalommal hirdeti meg műfordítói pályázatát „egy sima – egy fordított” elnevezéssel a DESzínház (Debreceni Egyetemi Színház), együttműködve a Csokonai Színházzal és a DE Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégiummal.
Új vezetők a Klinikai Központban
Vezetői megbízásokat adtak át a Debreceni Egyetemen. A két új klinikaigazgató, illetve az új központvezető a kinevezését az intézmény rektorától és a Klinikai Központ elnökétől vette át.
Együtt edzhettek az egyetemisták
Tanórán kívüli sportfoglalkozásokat tartottak a DE hallgatóinak a Sporttudományi Oktató Központban. A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének (DESKI) programja – ha a járványhelyzet engedi – decemberben folytatódik, ahova a diákok mellett az egyetem dolgozóit is várják.
Ifjú tudósok a Műszaki Karon
Tehetséges magyar és külföldi hallgatók mutatták be kutatási eredményeiket a Debreceni Egyetem Műszaki Karán november 11-én rendezett Tudományos Diákköri Konferencián.
Változás a csomagátvételben
A hozzátartozók visszajelzései alapján módosították a betegeknek küldött csomagok átvételi időpontját a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. Munkanapokon reggel 7-től délután 5 óráig veszik át a csomagokat az intézményben.
Gyermektüdőgyógyászok kongresszusa
A tapasztalatok szerint a járvány 4. hullámában sokkal több a koronavírusos gyerek, mint korábban. A gyermektüdőgyógyászok debreceni három napos konferenciájának is kiemelt témája a COVID-19, emellett a gyermekkori tüdőbetegségek legújabb kezelési lehetőségeiről tanácskoznak a szakemberek.