Elkezdődött a DROP8
A COVID-19 immunológiai és reumatológiai vonatkozásairól, immunológiai szövődményeiről is szó lesz a csütörtökön kezdődött háromnapos online DROP8 konferencián. A Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon mintegy 500 szakember vesz részt, és 80 előadás hangzik el.
Fejlesztések a jövő könyvtáráért
Eszközbeszerzés, digitalizálás, hallgatóbarát beruházások, tananyagfejlesztés – többek között ezeket az elemeket tartalmazza az a projekt, amelyet 305,5 millió forint pályázati forrás felhasználásával valósít meg a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára.
Hallgatók a páston
A Debreceni Egyetem szervezi idén a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokságot (MEFOB). A hazai felsőoktatásban tanuló vívók két napon át egyéniben és csapatban küzdhetnek egymással kard, tőr és párbajtőr fegyvernemekben.
Online kerestek új tehetségeket
Virtuális tehetségkutató versenyt szervezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint a Zeneművészeti Kar. A UDream-A Te álmod interaktív rendezvényen a szakmai zsűri és a közönség is kiválaszthatta a legjobb produkciókat.
Akadémiai elismerés
A Debreceni Egyetem három professzora részesült a Magyar Tudományos Akadémia Akadémiai Díjában idén. A BTK, az IK és a TTK egyetemi tanárai az MTA 194. közgyűlésének hétfői ünnepi ülésén vették át a tudományos elismeréseket.
Önkéntes segítség az egyetemtől
A koronavírus-járvány kezdete óta a Debreceni Egyetem csaknem 1350 hallgatója vett részt valamilyen formában a járvány elleni védekezésben. Az önkéntes fiatalok a szűrésben, oltásban, ápolási és adminisztrációs feladatokban is folyamatosan segítik az egészségügyi dolgozók munkáját.
Kérdések, válaszok a modellváltásról
Az egyetemi modellváltás fő célja, hogy a magyar felsőoktatás versenyképesebbé váljon – fogalmazott Stumpf István kormánybiztos a Debreceni Egyetem dolgozói számára meghirdetett online beszélgetésen. A fórumon az egyetemi munkatársak kérdéseire is válaszolt a kormánybiztos.
Hackatom: taroltak az egyetemisták
Kiválóan szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a Hackatom Hungary orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyen. A csapatoknak angol nyelven, innovatív ötletek bemutatásával kellett megoldaniuk nukleáris témájú speciális feladatokat.
Elnöki interjú a DTV-ben
Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának elnöke a Debrecen Televízió Közügy című műsorának vendége volt. A professzor a COVID elleni védekezésről, az oltási tevékenységről és a poszt-COVID ellátásról is beszélt a csütörtöki adásban.
Itt a friss Egyetemi Élet
A Magyar Kupát elnyerő DEAC jégkorongozói és Magyar Kupában ezüstöt kiérdemlő DEAC kosárlabdázói láthatók ezúttal a Debreceni Egyetem újságjának címlapján. Az Egyetemi Élet új számában sok más érdekes írás is olvasható.