Tudománnyal a koronavírus ellen
A DE rektora is részt vett azon a videokonferencián, amelyen a miniszterelnök a koronavírus-kutatócsoportok munkájáról tájékozódott. Szilvássy Zoltán az ipari parterekkel közös gyógyszerhatóanyag fejlesztést és a nemzeti oltóanyaggyárral kapcsolatos elképzeléseket ismertette.
Ütős ötlet hódít a neten
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar ütőshallgatói közül is sokan csatlakoztak ahhoz a kihíváshoz, amiben a fiatal dobosok otthoni eszközökön, edényeken, fedőkön, sőt még tisztítószeres flakonokon is zenélnek. A kihívás egyre népszerűbb, a világ minden tájáról csatlakoznak résztvevők.
Támogatás az orvosi egyetemeknek
A Debreceni Egyetem vezetői is részt vettek azon a csütörtöki videókonferencián, melyen Palkovics László innovációs és technológiai miniszter bejelentette, hogy valamennyi hazai orvosképző hely részesül a minisztérium támogatásából egészségügyi kiadásainak fedezéséhez.
Szívbetegek: kezelés és elkülönítés
Ha tehetik maradjanak otthon és szedjék az eddigi gyógyszereiket – ezt javasolja a szívbetegeknek a DE ÁOK Kardiológiai Intézet vezetője. Csanádi Zoltán professzor szerint az ő esetükben rendkívül fontos a megfelelő védekezés, hiszen különösen veszélyeztetettek a járvány idején.
Online zenélnek az egyetemisták
Országos mintára a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói is rövid videókkal próbálják tartalmassá tenni az otthonlétet. A Facebookon koncertekkel, szavalatokkal, kulturális produkciókkal szeretnék szórakoztatni azokat, akik otthon maradnak.
Rendkívüli helyzet, rendkívüli döntések
Augusztus 31-ig meghosszabbítható a tavaszi félév időtartama, ha szükséges a járványhelyzet miatt – többek között a tanévbeosztás módosításáról, a 2020. évi költségvetésről és új intézetek létrehozásáról is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa.
30 már
Mentális támasz járvány idején
A veszélyhelyzet és a járványról szóló hírek miatt teljesen normális, ha nehéznek és bizonytalannak érezzük a mindennapokat. A pszichológus szerint természetes reakció a félelem és a szorongás, de leküzdhető. A Debreceni Egyetem Klinikai Központjának szakpszichológusa ad praktikus tanácsokat.
30 már
Az otthonmaradás a legjobb védekezés
A koronavírus-járvány idején a különösen veszélyeztettek csoportjába tartoznak a tüdőbetegek, a dohányzók és a pollenekre allergiások, az ő szervezetük ugyanis fogékonyabb a megbetegedésre. A tüdőbetegeknek a járvány megelőzése és a szabályok betartása különösen fontos.
27 már
Rangos elismerést kapott a ZK docense
A hazai zenei élet hagyományainak megőrzéséért, valamint Bartók Béla örökségének ápolása érdekében végzett szakmai munkája elismeréseként Bartók-Pásztory díjban részesül Zombola Péter zeneszerző, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának docense.
25 már
Egyetemi tudás segít fitten maradni
Országosan egyedülálló, sporthoz és egészségmegőrzéshez kapcsolódó adatbázist hozott létre partnereivel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az a cél, hogy szakmailag megalapozott elméleti és gyakorlati tudásanyaggal támogassák az otthoni testedzést.