Folytatódnak az egyetemi koncertek
Több mint húsz koncertet mutat be az új évadban a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Folytatódik a Konzervatóriumi Esték, az Universitas-Debrecen, a Steinway és a Régi Zene hangversenysorozat, valamint a Vasárnapi muzsika, a Lélekmelengető és az Ifjúsági élménykoncertek is várják a közönséget.
DEbate: a Szent Korona hazatérése
Angol nyelvű vita- és videóversenyt hirdetett középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségével és a Magyarországon működő Amerikai Kuckókkal együtt. A téma a Szent Korona legutóbbi hazatérése.
Kihelyezett kuratóriumi ülések
A Debreceni Egyetem valamennyi karára ellátogat az elkövetkezendő hetekben az intézményt fenntartó alapítvány kuratóriuma és az egyetem vezetése. Szeptember utolsó hetében a GTK-n, a MÉK-en, a nyíregyházi EK-n és az NK-n tartottak kihelyezett kuratóriumi ülést.
Infektológusok tanácskoznak Debrecenben
A koronavírus-járvány tapasztalatait vitatják meg a szakemberek a Magyar Infektológiai és Klinikai Mikrobiológiai Társaság csütörtökön kezdődött debreceni kongresszusán. A DE Klinikai Központ elnöke a konferencián jelentette be, hogy hamarosan Járványügyi Koordinációs Központot hoznak létre.
Ismét dobog az „egyetem szíve”
A gólyatáborokról, a Sesztina-villa és a Sesztina család történetéről, a kapitalizmus sorsáról, a Debreceni Egyetemi Színház előadásairól, valamint a DEAC Cheerleaders csapatának sikereiről is lehet olvasni az Egyetemi Élet legújabb számában.
Hogy az ötletből termék legyen
Hallgatói innovatív ötletek megvalósítását támogatja a Debreceni Egyetem új innovációs ösztöndíja. A programban a kidolgozáshoz nyújtott támogatás mellett a résztvevők vállalkozói ismereteinek kiszélesítése és a piacra vitelhez nélkülözhetetlen kompetenciák fejlesztése is hangsúlyt kap.
Elismerés az egyetemi lovasképzésnek
A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége Tenyésztési díját nyerte el a Debreceni Egyetem a XXVIII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokon. Az ország legnagyobb állattenyésztési kiállításán a DE Cselszövő Gidran I-54 (Serény) nevű gidrán kancája fajtagyőztes lett.
A COVID 19 és a reumatológia
A COVID-19 és a reumatológiai-immunológiai betegségek kapcsolatával kiemelten foglalkozott idei vándorgyűlésén a Magyar Reumatológusok Egyesülete Debrecenben. A négynapos kongresszuson mintegy 500 szakorvos és 80 szakdolgozó vett részt a Kölcsey Központban.
Aerogélek a csontpótlásban
A csontszövet mesterséges pótlására dolgoztak ki új technológiát egy most záruló négyéves kutatás-fejlesztési programban a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, valamint az Általános Orvostudományi Kar kutatói.
Egész éjjel kutattak
A legtöbben a látványos kémiai kísérletekre, a Műszaki Kar robotikai bemutatóira és a Nemzeti Oltóanyaggyár speciális szabadulószobájára voltak kíváncsiak a Kutatók Éjszakáján, a Debreceni Egyetemen, pénteken.