A második dózis
Megkezdték a koronavírus elleni Pfizer–BioNTech vakcina második adagjának beadását az egészségügyi dolgozóknak vasárnap a Debreceni Egyetemen. A következő hetekben több mint 10 ezren kapják majd meg az úgynevezett emlékeztető oltást a cívisvárosban.
Online ismerkedés az egyetemmel
Ebben az évben a virtuális térben rendezik meg az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást. A Debreceni Egyetem végzős hallgatói, valamint a középiskolások három napon keresztül ismerkedhetnek a felsőoktatási intézmények kínálatával.
Nyári Egyetem télen is
Csaknem 30 országból „érkező" hetven hallgató tíz csoportban igyekszik elsajátítani a magyar nyelvet, vagy tökéletesíteni nyelvtudását az elkövetkező két hétben a Debreceni Nyári Egyetem január 18-29. között szervezett intenzív kurzusán.
12 jan
Felvételi 2021 – biztos út a célhoz
A Debreceni Egyetem kínálata országosan is kiemelkedő, a nemzetközi rangsorokban elért eredmények pedig a külföldi hallgatók számára még vonzóbbá teszik az intézményt. Az ország egyik legaktívabb hallgatói közössége is Debrecenben van – hangzott el a keddi sajtótájékoztatón.
11 jan
Toboroz az Egészségügyi Kar
Az online térben mutatja be képzéseit a felvételi előtt álló középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A nyílt napon virtuális sétát tartanak a karon, valamint a leggyakrabban felmerülő kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők.
Megjelent az Egészségközpont Magazin
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ ismeretterjesztő magazinja ezúttal online formában érhető el. Az ősz-téli lapszámban olvashatnak többek között a koronavírus elleni szerek hatékonyságáról, a családcentrikus koraszülött-ellátásról és a maszk alatti bőrápolásról is.
Egyetemi Élet: itt az évvégi szám
A Debreceni Egyetem idei évét is jelentősen átírta a koronavírus-járvány. A rendkívüli helyzettel az Egyetemi Élet decemberi számának több írása is foglalkozik. A lapban emellett olvashatnak egyetemi fejlesztésekről, kutatásokról, és a DEAC csapatainak eredményeiről is.
Jelentkezz iDE – vár a Debreceni Egyetem!
Megjelent az online Általános Felvételi Tájékoztató, amiben a Debreceni Egyetemen szeptemberben induló új, angol nyelvű alkalmazott matematikus mesterszak is szerepel. Emellett a DE széleskörű kínálatáról találhatók benne további részletek.
Itt a vakcina, elkezdődött az oltás
A Debreceni Egyetemre (DE) december 26-án érkezett meg a Pfizer-Biontech koronavírus elleni első adag oltóanyaga. Az intézményben már megkezdték az oltásokat. December utolsó napjaiban 975-en kaphatják meg a vakcinát.
Látványos lesz a Learning Center
Az ütemtervnek megfelelően halad a Learning Center építése a Dóczy utcán. Várhatóan jövő tavasszal készül el a háromszintes létesítmény, mely a Debreceni Egyetem modern multifunkciós tanulóközpontjaként a hazai és külföldi diákok számára egyaránt fontos helyszín lesz.