Cambridge-i tehetséggondozó programban a TTK hallgatói
Kilenc héten át fejleszthette képességeit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának három hallgatója a Cambridge-i Egyetem képzésén. A debreceniek az elsők, akik Magyarországról bekapcsolódhattak a világ harmadik legrégebbi, folyamatosan működő felsőoktatási intézményének tehetséggondozó programjába.
Életmentőket avatnak a Kutatók Éjszakáján
Nyolc tudományos előadást és számos látványos kísérőprogramot kínál a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozatban a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara Nyíregyházán. Az intézmény célja, hogy felhívja a figyelmet oktatási kínálatára és vonzóvá tegye szakirányú képzéseit a jövő egészségügyi és szociális szakemberei számára.
Ha egyetemi foci, akkor Buzánszky
Újra rekordszámú csapat nevezett a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupára (BJLEK), melyen ezúttal is megrendezik a női divízió mérkőzéseit is. Az ellenfeleket hétfőn sorsolták ki a Nagyerdei Stadionban.
Tutorok a GYTK-n a tudományos utánpótlásért
Egyre jobb hatásfokkal működik a néhány éve bevezetett tudományos tutori rendszer a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán. A tutorok számos területen segítik a hallgatókat, hozzájárulnak a kar tudományos utánpótlásának biztosításához.
Kiváló hallgatók a DE agrárkarán
Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat nyert hallgatóit köszöntötte a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az idei tanévre nyolcan érdemelték ki az elismerést az agrárkaron, okleveleiket hétfőn vehették át.
A Pénzügyminisztérium díjazta a GTK-s hallgatót
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatója nyerte el a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjat. Gyulai Ágnes Varga Mihály pénzügyminisztertől vette át az elismerését Budapesten.
Európai Sporthét a Debreceni Egyetemen is
Idén is bekapcsolódhatnak a debreceni egyetemi polgárok a #BeActive eseményeibe. Az Európai Unió legnagyobb szabadidősport-programja szeptember 23-án, pénteken kezdődik. Hallgatók, oktatók, dolgozók is nevezhetnek, kilenc sportágban.
Az információsszabadság „titkai” az ÁJK-n
A Debreceni Egyetem adott otthont kedden a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság információszabadsággal kapcsolatos szakmai rendezvényének, amelynek szervezésében közreműködött a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, valamint a Kancellária GDPR Központja.
Nehezen felülmúlható az idei yoUDay
Minden korábbi sikert túlszárnyalt a Debreceni Egyetem 2022-es tanévnyitó stadionshow-ja. Sztárfellépők, káprázatos fénytechnika, egyedülálló hangulat, hatalmas színpad és hálás közönség – a közreműködők értékelték a hirek.unideb.hu-nak a felejthetetlen estét.
Újra nívós koncerteket rendeznek a Liszt teremben
Több mint húsz koncertet kínál a klasszikus zenét szerető közönség számára a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar idén jubiláló Universitas-Debrecen, valamint Konzervatóriumi esték és Steinway hangversenysorozata. A 2022/23-as évadban neves hazai és nemzetközi szólisták, valamint kamaraegyüttesek lépnek színpadra a Liszt teremben, köztük az egyetem oktatói is.